Efekt manipulacyjny

CCChange

Jednym z moich ulubionym efektów manipulacyjnych jest spellbound – trik polegający na zamienieniu dużej srebrnej monety w czarną z chińskimi znaczkami (oraz takim śmiesznym otworem w środku). Wymaga on dużego nakładu pracy, w szczególności ważne jest  opanowanie monety oraz odpowiednie ćwiczenia palców. Przy tego typu efektach niezwykle ważna jest ich plastyczność, aby wszystko wyglądało delikatnie, a ruchy były bardzo naturalne i estetyczne. 

Od pomysłu do prezentacji efektu manipulacyjnego

Zainspirowany tym efektem, postanowiłem stworzyć jego własną wersję. Manipulować można wszystkim — począwszy od akrylowej kuli, skończywszy na ostrym nożu. Wybrałem przedmiot, usiadłem i zastanawiałem się, jak sprawić by moneta nie tylko zmieniła swój kolor, ale także swój kształt, masę i teksturę. Postawiłem sobie poprzeczkę naprawdę wysoko – srebrna moneta w ułamku sekundy miała przeobrazić się w kartę.

Pracę nad tym trikiem rozpocząłem od jego dogłębnej analizy. Wiecie, w głowie wszystko wydaje się banalnie proste. Postanowiłem więc sprawdzić, czy moja wyobraźnia podsunęła mi genialny pomysł, czy może było to zadanie nieosiągalne do wykonania. 

Przy tego typu efektach manipulacyjnych nie ma miejsca na pomyłki. Oparte są na zręczności, gdzie każdy ruch ma ogromne znaczenie. Nie jest to magiczny program z użyciem specjalnego rekwizytu, który wykona za nas połowę roboty. Nie będzie za tym też stać sztab ludzi, który doda efekty specjalne. Zależało mi więc, aby końcowy efekt wyglądał perfekcyjnie, wywołując stan niedowierzania wśród oglądającego. 

Cały proces od pomysłu do nagrania tego filmu trwał rok. Robiłem notatki, ćwiczyłem oraz modyfikowałem różne warianty. Dziś z radością przedstawiam Wam owoc mojej pracy – CCChange czyli autorską wizualną rutynę, która przekracza kolejne granice mojej (a być może też Waszej) wyobraźni. Udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych, a wszystko, o czym marzymy, może się spełnić.

Pamiętaj nigdy nie rezygnuj z postawionych sobie celów, ponieważ czasem na efekt końcowy musimy długo czekać, jednak radość płynąca ze spełnienia marzenia jest bezcenna.

P.S.

Zabawnie ogląda się rok ciężkiej pracy podsumowany w niecałych 40 sekundach.

View this post on Instagram

CCChange♾

A post shared by AryMan (@arymanshow) on

Iluzjonista Dawid Świstek Efekt zmiany kolorów kart

Zmiana koloru karty

Przedstawiam mój najnowszy filmik, na którym zobaczyć możecie efekt zmiany koloru karty. Uwielbiam efekty, które wyglądają jak przygotowane komputerowo. Zapewniam, że na […]