O Dawidzie

Dawid Świstek od ponad 13 lat wykorzystuje iluzję jako narzędzie do opowiadania historii. Specjalizuje się w manipulacji przedmiotami, w tym – jako jeden z nielicznych iluzjonistów w Polsce – manipulacją monetami. Twórca postaci teatralnej AryMan oraz autorskiego przedstawienia „AryManShow”.

Dawid znany jest także ze swoich pokazów z elementami grozy. Jego przerażające sztuczki iluzjonistyczne jak np. połykanie żyletek sprawiły, że filmy z jego udziałem szybko zyskały popularność w internecie. Jego talent docenił Kamil Zalewski, który zaprosił go do udziału w wystawianym w latach 2016-2018 spektaklu „Iluzjoniści: Pierwsze starcie” w reżyserii Janusza Józefowicza.

Ma na koncie liczne występy na imprezach firmowych oraz festiwalach na całym świecie. Jego pasją są pokazy uliczne, dzięki którym nabrał doświadczenia w bezpośredniej interakcji z publicznością i improwizacji. Zajmuje się także aktorstwem i modelingiem. Wystąpił m.in. w teledysku muzyka Reto „Domek z Kart” oraz w kampanii reklamowej luksusowej marki odzieżowej „ANOIRE”.